PODZIMNÍ KANADA

ZÁŘÍ 2022 VOLNO

  • DRUHÁ POLOVINA ZÁŘÍ 2022
  • Národní parky Banff a Jasper, Kanada
  • 12 dní
  • Letecky, na místě autem
  • 4 fotografové
  • Snadná, žádná obtížná turistika
  • 25.000,- Kč /990,- EUR

Kanada nabízí krásnou, divokou, rozlehlou a nespoutanou přírodu. Budeme tuto krajinu fotografovat v těch nejkrásnějších barvách, které vykouzlí zdejší podzim. Listí se zbarví do mnoha odstínů červené, žluté či zelené, modříny a břízy oblečou žlutý kabát a všechny tyto barvy se odrážejí v průzračných či jasně modrých vodách jezer.

O panenské a dechberoucí přírodě, kterou všichni tak nějak tuší, se nyní můžete přesvědčit na vlastní oči. Budeme fotografovat husté lesy, průzračná jezera, divoké řeky i vysoké hory, v těch nejproslulejších a nejkrásnějších parcích Banff, Jasper, či Yoho v provinciích Alberta a Britská Kolumbie.

Kanada nabízí nejen úchvatnou krajinu, ale je také rájem pro milovníky divoké zvěře. Zdejší "wild life" nemá v Evropě obdoby. Losy, soby, polární lišky, veverky, bobři, vlci, kamzíci, jeleni, medvědi a mnoho dalších zvířat lze v Kanadě volně vidět a fotografovat. Při dobrém počasí je možné v Rockie Mountains fotografovat i polární záři.

Mimo řady foto lokalit si také užijete jízdu autem po Icefield Parkway, označované jako nejkrásnější silnice světa. Strávíme 12 dní v malé skupince lidí se stejným zájmem o přírodu a fotografování.

LOKALITY KAM SE PODÍVÁME

Národní park Banff

Určitě nevynecháme návštěvu Vermilion lake, Herbert lake, Hector lake, Peyto lake, lake Minnewanka. Podíváme se k vodopádům a mostům v Johnson Canyon. Dále se podíváme k nádherným jezerům Moraine lake a Lake louise, se sytě modrou barvou. Národní park Banff nabízí okouzlující horské scenérie a mnoho divoké zvěře, zjednodušeně od severoamerických ovcí až po divoké medvědy, které touží vidět snad každý.

narodní park Banff Moraine lake

 

Národní park Yoho

Tento park leží na západních svazích kanadských skalnatých hor. Vertikální skalní stěny, vodopády a strmé vrcholy přitahují návštěvníky z celého světa. Yoho je menší než Banff, ale nabízí neméně zajímavá místa, podíváme se třeba k velmi fofogenickému Emerald lake.

 

Národní park Jasper

I zde se nabízí mnoho přírodních scenérií, neopomeneme jezera Pyramid lake, Patricia lake, podíváme se k nádherným vodopádům Sunwapta falls, či Athabasca falls. Z Jasperu je to kousek do Mount Robson provincial park, kde můžeme za pěkného počasí obdivovat Mount Robson, nejvyšší horu Rockie Mountains.

ITINERÁŘ

První den: Odlet z Prahy do Kanady, vyzvednutí auta a jízda přímo do centra dění.

Ostatní dny: Fotografování ve výše uvedených lokalitách. Výběr přesných lokalit budeme přizpůsobovat hlavně počasí.

Poslední den: Přesun k letišti, event. nocleh v blízkosti a odlet zpět do Prahy

UBYTOVÁNÍ

Ubytování bude v hostelech či apartmánech ve střediscích Banff a Jasper, abychom byli blízko hlavních fotografických lokalit.

CO SI VZÍT

Foto vybavení

Ideálně zrcadlovka či bezzrcadlovka s objektivy různých ohnisek (vhodné jsou širokoúhlé, ale na zvěř určitě využijete i teleobjektivy). Stativ je samozřejmostí. Hodit se mohou šedé přechodové filtry a silný šedý filtr např. Lee Big Stopper, nebo Little Stopper, nebo B+W ND 1000 a také polarizační filtr. Náhradní baterie. Kabelová spoušť pro dlouhé expozice (noc, voda, apod.)

Počasí a oblečení

Počasí je v Kanadě typicky horské - proměnlivé. Teploty na podzim bývají kolem přívětivých 7-10°C, v noci kolem nuly, či lehce pod nulou. Může však klidně padat sníh, ochladí se a je tedy nutné teplé a nepromokavé oblečení. Nebudeme podnikat žádnou náročnou turistiku, přesto by měly být samozřejmostí dobré nepromokavé boty. Hodit se může i péřová bunda. Teplé ponožky a rukavice, čepice. Je dobré používat rukavice, které umožňují ovládání fotoaparátu.

Ostatní

Platný pas, je třeba vyřídit elektronické povolení ETA (není v ceně). Čelovka. Malý skládací deštník - pro fotografování za deště či sněžení. Doporučuji sjednat si cestovní pojištění do zahraničí.

STRAVOVÁNÍ

V každém městečku kde budeme bydlet, je alespoň jeden obchůdek kde se dají koupit základní potraviny. Je tedy možné dokupovat potraviny na místě a vařit z nich. Lze také využít restaurace, rychlá občerstvení, apod.

ZÁVĚR

Nejedeme na výlet s cestovní kanceláří, jedeme fotografovat a tomu podřídíme vše. Podzim je v Kanadě opravdu okouzlující. Odpočinete si od běžných starostí a stereotypu. Kanada vám svou divokou krásou velmi rychle vtiskne úžasné zážitky, které v Evropě jen těžko najdete.

SHRNUTÍ

Lokalita: Národní parky Banff a Jasper, Kanada.

Termín: Druhá polovina září 2022. Může být o cca týden posunuto kvůli letenkám.

Doprava: Letecky (není v ceně). Poté doprava autem vč. pohonných hmot (v ceně).

Ubytování a strava: V hostelech či apartmánech. (Ubytování a strava není v ceně)


Ráda Vám zašlu podrobnější informace

Informace a objednání mail: roen@seznam.cz

Kontaktujte mě


Na reference a fotografie z minulých výprav se můžete podívat zde

Reference aneb jak bylo

 

Peyto lake Pyramid lake Pyramid lake Chepren mountain Sunwapta falls Pyramid lake