PODZIMNÍ KANADA

17.09. - 27.09.2024 OBSAZENO

 • 17.09. - 28. 09. 2024
 • NP Banff a Jasper, Kanada
 • 11 dní
 • Letecky, na místě autem
 • 4 fotografové
 • Snadná, žádná obtížná turistika
 • Cena: 24.900,- Kč

workshop Kanada

 

Kanada nabízí krásnou, divokou, rozlehlou a nespoutanou přírodu. Budeme tuto krajinu fotografovat v těch nejkrásnějších barvách, které vykouzlí zdejší podzim. Listí se zbarví do mnoha odstínů červené, žluté či zelené, modříny a břízy oblečou žlutý kabát a všechny tyto barvy se odrážejí v průzračných či jasně modrých vodách jezer.

O panenské a dechberoucí přírodě, kterou všichni tak nějak tuší, se nyní můžete přesvědčit na vlastní oči. Budeme fotografovat husté lesy, průzračná jezera, divoké řeky i vysoké hory, v těch nejproslulejších a nejkrásnějších parcích Banff, Jasper, či Yoho v provinciích Alberta a Britská Kolumbie.

Kanada nabízí nejen úchvatnou krajinu, ale je také rájem pro milovníky divoké zvěře. Zdejší "wild life" nemá v Evropě obdoby. Losy, soby, polární lišky, veverky, bobři, vlci, kamzíci, jeleni, medvědi a mnoho dalších zvířat lze v Kanadě volně vidět a fotografovat. Při dobrém počasí je možné v Rockie Mountains fotografovat i polární záři.

Mimo řady foto lokalit si také užijete jízdu autem po Icefield Parkway, označované jako nejkrásnější silnice světa. Strávíme 12 dní v malé skupince lidí se stejným zájmem o přírodu a fotografování.

 

LOKALITY KAM SE PODÍVÁME

Národní park Banff

Určitě nevynecháme návštěvu Vermilion lake, Herbert lake, Hector lake, Peyto lake, lake Minnewanka. Podíváme se k vodopádům a mostům v Johnson Canyon. Dále se podíváme k nádherným jezerům Moraine lake a Lake louise, se sytě modrou barvou. Národní park Banff nabízí okouzlující horské scenérie a mnoho divoké zvěře, zjednodušeně od severoamerických ovcí až po divoké medvědy, které touží vidět snad každý.

 

narodní park Banff

 

Národní park Yoho

Tento park leží na západních svazích kanadských skalnatých hor. Vertikální skalní stěny, vodopády a strmé vrcholy přitahují návštěvníky z celého světa. Yoho je menší než Banff, ale nabízí neméně zajímavá místa, podíváme se třeba k velmi fofogenickému Emerald lake.

 

 

Národní park Jasper

I zde se nabízí mnoho přírodních scenérií, neopomeneme jezera Pyramid lake, Patricia lake, podíváme se k nádherným vodopádům Sunwapta falls, či Athabasca falls. Z Jasperu je to kousek do Mount Robson provincial park, kde můžeme za pěkného počasí obdivovat Mount Robson, nejvyšší horu Rockie Mountains.

 

DALŠÍ INFORMACE

FOTO VYBAVENÍ

Fotoaparát jakékoliv značky (výhodou je záznam do RAW). Může to být zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s objektivy různých ohnisek (vhodné jsou především ty širokoúhlé).

Stativ by měl být samozřejmostí. Hodit se mohou šedé přechodové filtry a silný šedý filtr. Náhradní baterie (v hostelech budeme moci denně dobíjet). Kabelová spoušť nebo dálkové ovládání pro dlouhé expozice.

POČASÍ A OBLEČENÍ

Počasí je v Kanadě typicky horské - proměnlivé. Teploty na podzim bývají kolem přívětivých 7-10°C, v noci kolem nuly, či lehce pod nulou. Může však klidně padat sníh, je tedy nutné teplé a nepromokavé oblečení. Nebudeme podnikat žádnou náročnou turistiku, přesto by měly být samozřejmostí dobré nepromokavé boty.

UBYTOVÁNÍ

V hostelech či apartmánech ve střediscích Banff a Jasper, abychom byli blízko hlavních fotografických lokalit.

ČEMU SE BUDEME VĚNOVAT

 • základy kompozice a fotografování
 • focení panoramat
 • fotografování vody, použití filtrů, dlouhé expozice
 • fotografování jezer
 • zpracování fotografií zejména v programech Adobe Lightroom a Photoshop

ZÁVĚR

Odpočinete si od běžných starostí a stereotypu. Kanada vám svou divokou krásou velmi rychle vtiskne zážitky, které v Evropě jen těžko najdete.

 

 

RÁDA VÁM ZAŠLU PODROBNĚJŠÍ INFO, NEBO PŘIHLÁŠKU

Workshop je možné věnovat i jako dárkový poukaz.

Kontakt


KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Chci zaslat

Mám zájem o


 


 

PŘEČTĚTE SI JAK TO NA WORKSHOPECH VYPADÁ

 

Moraine Lake Pyramid lake