Helena Bartošová

Autorka

Vzhledem k tomu, že mé první fotografické pokusy začaly již ve starším školním věku, měla jsem to štěstí poznat kouzlo klasické fotografie a v dnešní době využívám výhod, které nabízí fotografie digitální. Mým stylem jsou hlavně barevné fotografie krajiny, ráda se věnuji portrétnímu focení a svatbám.

Prostřednictvím krajinářských snímků se snažím zachytit atmosféru, kterou cítím v daném místě. Prostě si jen tak stojím (často v zimě a větru) a užívám si ty často osamocené chvíle, kdy se příroda probouzí do nového dne. A občas i něco vyfotím :-) Mnoho fotografií je tedy pořízeno v ranních a večerních časech, kdy má krajina úžasné kouzlo a barvy. Napomáhají tomu zejména východy a západy slunce.

Fotografování naplňuje mé sny. Dává mi možnost vnímat přírodu jinak a vidět nádherná místa, kam bych se jinak nedostala. Výstižně to vyjadřuje citát W.Eugena Smitha: "Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů." Pocházím z jižních Čech (nyní žiji v Praze), tuto malebnou krajinu plnou rybníků a ranních mlh, také moc ráda fotím. V poslední době mě velice zajímá serverská krajina a krásný přírodní úkaz polární záře.

Kontaktujte mě

Od roku 2018 fotografuji digitální bezzrcadlovkou FUJI TX-2 a výměnnými objektivy FUJINON. Dřívější fotografie jsou pořízeny digitální zrcadlovkou Pentax K-3 s objektivy různého ohniska (převážně pevná ohniska). Používám filtry polarizační a přechodové Lee, Big Stopper, stativ Manfrotto, odrazné desky s různými povrchy.


UPOZORNĚNÍ

Nositelkou autorských práv fotografií vystavených ve fotogaleriích je Helena Bartošová. Všechna práva vyhrazena. Fotografie podléhají autorskému zákonu a jakékoliv šíření, kopírování, komerční či nekomerční využití, není dovoleno bez souhlasu autorky.