Helena Bartošová

Autorka

Vzhledem k tomu, že mé první fotografické pokusy začaly již ve starším školním věku, měla jsem to štěstí poznat kouzlo klasické fotografie a v dnešní době využívám výhod, které nabízí fotografie digitální. Zabývám se svatební a krajinářskou fotografií. Nafotit ten správný okamžik, který se již nikdy nevrátí a přenést jeho kouzlo do fotografie, je mým cílem.

Prostřednictvím krajinářských snímků se snažím zachytit atmosféru, kterou cítím v daném místě. Prostě si jen tak stojím (často v zimě a větru) a užívám si ty často osamocené chvíle, kdy se příroda probouzí do nového dne. A občas i něco vyfotím :-) Mnoho fotografií je tedy pořízeno v ranních a večerních časech, kdy má krajina úžasné kouzlo a barvy. Napomáhají tomu zejména východy a západy slunce.

Fotografování naplňuje mé sny. Dává mi možnost vnímat přírodu i lidi jinak a vidět nádherná místa, kam bych se jinak nedostala. Výstižně to vyjadřuje citát W.Eugena Smitha: "Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů." Pocházím z jižních Čech (nyní žiji v Praze), tuto malebnou krajinu plnou rybníků a ranních mlh moc ráda fotím. Také mě velmi zajímá severská krajina a krásný přírodní úkaz polární záře.

Fotografuji digitální bezzrcadlovkou značky Fujifilm s výměnnými objektivy.

Kontaktujte mě


UPOZORNĚNÍ

Nositelkou autorských práv fotografií zde vystavených je Helena Bartošová. Všechna práva vyhrazena. Fotografie podléhají autorskému zákonu a jakékoliv šíření, kopírování, komerční či nekomerční využití, není dovoleno bez souhlasu autorky.


v Česku z Ještědu Výhledy v Krkonoších Na Ještědu Lofoty Kanada Lofoty Noc na pláži v Norsku Pod Králickým Sněžníkem Island