FOTOGRAFOVÁNÍ ZVÍŘAT

12.11.2023

 • 12.11.2023
 • Česká Republika
 • 2 - 3 hodiny
 • max. 7 fotografů
 • žádná
 • 3000,- Kč

FOTOGRAFOVÁNÍ ZVÍŘAT

Ráda bych Vás pozvala na fotografování zvířat, která by jste ve volné přírodě zastihli jen zřídka a ještě by Vás to stálo spoustu času. Před našimi objektivy budou atraktivní dravci a také liška. Fotografovat budeme v čase, kdy jsou v přírodě krásné podzimní barvy. Barevné listí tak vhodně doplní naše snímky. Možná nás zastihne i první sněhový poprašek.

Fotografování aranžovaných zvířat, nebo-li zvířat, která jsou v lidské péči, poskytuje celou řadu výhod:

 • Příležitost fotit atraktivní zvířata bez nutnosti zdlouhavého čekání, sezení v úkrytech, chladu, vedru, apod.
 • Zvířata jsou zvyklá na lidi. Mají samozřejmě své nálady a chování, které budeme respektovat. Ale lze se k nim přiblížit na mnohem kratší vzdálenost, klidně jen na pár metrů. Nemusíte tedy hned kupovat drahé teleobjektivy.
 • Zvířata nejsou tak plachá, poskytnou nám mnohem více času k dosažení poutavých záběrů bez rozmazání a zbytečného stresu.
 • Mnohem jednodušší kontrola prostředí, světla i kompozice.
 • Získáte základní dovednosti pro fotografování zvířat. Ty lze pak uplatnit i kdekoliv jinde, v divočině, v zoo, apod.
 • Setkáte se s dalšími zajímavými a podobně naladěnými lidmi. Můžete si popovídat o focení u termosky s kávou, čajem, :-)
 

Sova pálená Káně Harrisova

 

Zvířata budeme fotografovat v jejich přirozeném prostředí, v lese, u vody, zkrátka v přírodě. Docílíme tak skvělých kompozic v reálných podmínkách. Denní doba a vyhrazený čas focení jsou uzpůsobeny s respektem ke zvířatům, tzn. abychom je příliš nevyčerpali, aby nebylo vedro, apod. Ranní čas nám také eliminuje přítomnost cizích lidí.

S aranžováním zvířat nám bude pomáhat zkušená asistentka, která se o zvířata stará. Zvířata jsou na ní zvyklá. Pokud zvířata budou v klidu a pohodě, poskytnou nám ty správné okamžiky k zachycení jejich přirozené krásy.

CO SI VZÍT

- Digitální zrcadlovka (bezzracdlovka), nebo kompakt s možností manuálního nastavení.

- Objektiv ohnisko zhruba 200-400 mm. Mé fotografie jsou ve velké většině foceny objektivem Fujifilm 70-300 mm (bez přepočtu na FF).

- Pokud máte velký teleobjektiv, vhodný je také stativ

- Více paměťových karet (nafotíte poměrně hodně fotografií) a nabité baterie.

- Teplé oblečení, čepice. Po ránu bude chladno, pro dobrou kompozici si někdy leháme i na zem.

- Hodit se může i svačinka, termoska s kávou, čajem, voda.

Puštík parauayský Liška obecná

 

TERMÍN A PROGRAM

12.11.2023 NEDĚLE

Sraz v 7:30 na místě. cca 30 min. příprava na focení (teorie - kompozice, čas, clona, ISO, apod.) Poté2-3 hodiny fotografování, poté ukončení, případně krátká diskuze nad snímky.

JAKÁ ZVÍŘATA BUDEME FOTOGRAFOVAT

Jedná se o předpoklad, nemůžeme vědět dopředu, zda bude zvíře v dobré kondici, apod. Fotografovat budeme 4 dravce a lišku obecnou. Z dravců například Puštík paraguayský, Sova pálená, Puštík bělavý, Puštík brýlatý, Puštík malajský, Káně Harrisova, nebo Krkavec velký. V případě zájmu, přesné druhy zvířat sdělím den před focením.

CENA 3000,- Kč/osoba

V ceně je 3 hodinové focení zvířat dle výše uvedeného.

V ceně není doprava (viz. kapitola níže), dále není v ceně fototechnika, jídlo, pití, a pod.

LOKALITA A DOPRAVA

Lokalita bude cca 30 km od Prahy, směrem na Mladou Boleslav, dobře dostupná autem. Kdo nedisponuje vlastní dopravou, můžeme se domluvit na jiném řešení. Přesnou lokalitu sdělím přihlášeným před konáním worshopu.

PRO KOHO JE WS URČEN

Tento poměrně krátký, ale intenzivní workshop je vhodný pro všechny milovníky zvířat s dobrou náladou a chutí fotografovat. Nezáleží, zda jste začátečník, nebo zkušený fotograf. Povíme si základní techniky fotografování zvířat, jak vhodně nastavit clonu, čas, ISO. Kromě fotografií, klidu a pobytu v přírodě, si odnesete také příjemné zážitky ve společnosti zvířátek a podobně naladěných lidí.

 

V PŘÍPADĚ DOTAZŮ, ČI PŘIHLÁŠKY MĚ MŮŽETE KONTAKTOVAT

Workshop je možné věnovat i jako dárkový poukaz.

KONTAKT


Můžete také využít kontaktní formulář:

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Chci zaslat

Mám zájem o 
Puštík malajský Sova pálená Liška obecná Liška obecná