Island foto mobilIsland foto mobil

 

REFERENCE ANEB JAK BYLO

Moc mě těší případná zpětná vazba, kterou mi jakkoliv zašlete, některé z vašich příspěvků zde zveřejňuji. Výpravy za focením pořádám od roku 2016 a tak Vaše zážitky, jsou často i mými zážitky. Můžete také mrknout na vybrané fotografie z předchozích výprav.

J. RUČKOVÁ

Ahoj Helčo, Děkuji ti moc za zprostředkování krás Norska. Viděla jsem plno parádních lokací a mám spoustu fotek, které budu ještě dlouho zpracovávat :-) Rozhodně budu dále sledovat tvou nabídku a nové fotky a někdy zase na viděnou.

R. KLEIN

Helčo, jsem moc rád, že jsem díky Tobě poznal další nadšence, které zajímá skandinávská krajina. Vidět poprvé polární záři bylo něco neskutečného a nikdy dříve bych nevěřil, že si jednou dokonce pořídím vlastní fotky. Takže ještě jednou díky za parádní výpravu, měj se fajn.

 

F. ČERNÝ

Ahoj Helo, ještě jednou ti děkuji za nádhernou akci. Strávil jsem ve společnosti bezvadných lidí pár krásných dní pod dohledem bezvadné ženské. Ještě bych tě chtěl poprosit o přehled, názvy míst kde jsme spali a která místa jsme měli příležitost fotografovat. Přeji dobré světlo i v dalším období.

RADKA J.

Island je ještě krásnější než sem si představovala. Touto cestou Ti moc děkuji za úžasný worskshop a ať Ti to i nadále fotí.

 

 

Zúčastnili jste se, nebo se chcete na nějaký WS přihlásit?

Můžete mi zaslat zprávu do formuláře. Workshop je možné věnovat i jako dárkový poukaz.

Kontaktní formulář
 


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Musím mít na focení zrcadlovku, nebo drahé objektivy?

Nemusíte. Můžete fotit čím chcete. Jestli vás baví focení kompaktem, či mobilem, proč ne. Každý může mít na fotku jiné nároky a dělá mu radost něco jiného.

Co když jsem začátečník?

Díky malému počtu účastníků reaguji na vaše individuální dotazy a není tak žádný problém, pokud jste začátečník. Můžete na takovém výletě získat mnoho nových dovedností. Pokud si chcete naplno užít výhod, které takový výlet nabízí, je fajn, když znáte základní pojmy clona, čas, ISO.

Může se mou jet partner/ka, pokud nefotí?

Může. Je třeba si však uvědomit, že naše výpravy jsou zaměřeny na potřeby fotografů, a tak je navržen i program. Na místech se většinou zdržíme déle než ne-fotografové. Na některé lokality se můžeme vypravit opakovaně. Na druhou stranu, i nefotograf si může na místě užít více klidu bez spěchu a podívat se tam, kam by se třeba jinak nedostal.

Program je oproti klasickým výletům mnohem více přizpůsoben fotografům. Tedy lokalitám vhodným k focení a také počasí (dobrému světlu).

Stravování?

Protože většinou jezdíme na východy a západy slunce, jídlo není (až na výjimky) placeno s ubytováním. Hlady ale nebudeme :-) Ve většině ubytování jsou kuchyňky, vlastní vaření je tedy možné a často využívané. Během dne pak také zastavujeme na benzínce, kde bývá nabídka rychlého občerstvení. Každé menší městečko má market se základními potravinami. Ve větších městech je možná také návštěva restaurace (ceny ale bývají výrazně vyšší než u nás).

Letenky?

Letenky nejsou v ceně. Můžete si je koupit zcela individuálně, nebo je koupíme koordinovaně, až se termín přiblíží, nebo až se naplní minimální počet účastníků.

Jaký je rozdíl mezi fotoexpedicí (foto výpravou) a workshopem?

Pod pojmy fotoexpedice (foto výprava) si představte focení a fotokurz, který absolvujete během celé cesty. Jedná se o delší termín a zpravidla zahraniční lokalitu, na rozdíl od worskhopu.

 


 

FOTOGRAFIE Z PŘEDCHOZÍCH VÝPRAV

Island Island

Island únor 2019 Lofoty 2016 foto mobil

 

 

Lofoty Norsko

 

Lofoty rok 2016

 

Lofoty rok 2018 Island

 

Island (foto mobil)Island (foto mobil)

IslandNorsko

 

Lofoty 2019 foto J. Štěpánek

 

Kanada (foto mobil)Kanada (foto mobil)

Kanada foto mobilIsland

 

Focení ledů na diamantové plážiIsland

 

Kanada (foto mobil)Kanada (foto mobil)