LAND OF ICE

Foto výprava na Island 15.02. - 28.02. 2020 VOLNO

  • 15. 2. - 28. 2. 2020
  • Island
  • 14 dní
  • Letecky, na místě autem 4x4
  • 4 fotografové
  • Snadná, žádná obtížná turistika
  • 42.000 Kč

Lokalita: Island

Termín: 15.02. - 28.02.2020 může být o cca týden posunuto s ohledem na letenky a ubytování.

Počet účastníků: Jen 4 fotografové!

Cena: 42 000,- Kč / 1 648 EUR. Workshop je možné věnovat i formou dárkového poukazu.

Obtížnost: Snadná, žádná obtížná turistika. Zúčastnit se může začátečník i zkušený fotograf.

Ubytování: V hostelech. Ceny se pohybují od 900,- do 1200,- Kč za noc na osobu (není v ceně).

Doprava: Letecky, na místě autem 4x4. (Letenka a doprava po ostrově v ceně)

Informace a objednání: roen@seznam.cz

Země ohně, ledu, vodopádů a příroda, kterou není možné nikde jinde v Evropě vidět. Tak lze jednoduše popsat Island, úžasný a stále fascinující ostrov, na který zamíříme na naší společné foto výpravě. Zimní Island je zcela odlišný od letního. Zimní Island bývá studenější, převládají drsnější podmínky, ale fotografické odměny bývají nádherné. Měkké východové a západové světlo téměř po celý den, ledová pole a zmrzlé ledovce kam až oko dohlédne. Zimní Island je okouzlující a neokoukaný.

Naše foto výprava vás zavede do nejzajímavějších míst Islandu, a jelikož objedeme celý ostrov, budete si moc Island vychutnat v celé jeho kráse. Island vás ohromí svými vodopády, unikátními černými plážemi, které zdobí průzračné "diamantové" ledy, zasněženými sopkami, či magickou horou Kirkjufell. Hluboko do srdce se vám svou přítulností vryjí místní divocí koně. Strávíme 13 dní v malé skupince lidí se stejným zájmem o přírodu a fotografování.

HLAVNÍ CÍLE

Podmanivá a divoká krajina

Nevynecháme nejzajímavější a největší vodopády v Evropě, jako jsou vysoký Skogafoss, Seljalandfoss, či kaskádovitý Gulfoss. Budeme fotografovat skalní jehly Reynisdrangar, malebnou vesničku Vík, nebo vyhlášenou ledovcovou lagunu. Island dále nabízí fotografování různých malebných kostelíků, majáků, vodopádů, ledových jeskyní a polí.

Polární záře

Úchvatná podívaná severních světel, která fascinuje každého, kdo ji vidí. Přírodní úkaz, který by měl každý alespoň jednou za život vidět. Island díky blízké vzdálenosti k polárnímu kruhu poskytuje velmi dobré podmínky pro výskyt polární záře. Záměrně vybírám termín, kdy jsou dlouhé noci (noc trvá přibližně 13 hodin), aby bylo dost času na noční fotografování a fotografování polární záře.

Arktické světlo

Slunce touto dobou svítí na Islandu zhruba 11 hodin denně a počasí bývá přece jen trochu přívětivější než na přelomu roku. Téměř celý den je slunce nízko nad obzorem, což poskytuje dostatek příležitostí, zachytit tuto krajinu při měkkém východovém a západovém světle (pokud počasí dovolí).

LOKALITY KAM SE PODÍVÁME

Poloostrov Snæfellsness

Poloostrov Snæfellsness patří k nejzajímavějším částem západního Islandu, je opředen řadou legend o trolech a zvláštních zjeveních. Největším magnetem je hora Kirkjufell, v jejímž bezprostředním okolí se dají pořídit krásné fotografie s vodopády, ledovými krami a je také vyhledávaným místem pro focení polární záře.

Pobřežní útesy Dyrhólaey a Vík

Útesy Dyrhólaey leží v nejjižnější části Islandu a jsou až 120 m vysoké. Je zde skalní brána, maják a nekonečné černé pláže. Budeme také fotografovat Trolí skály, nebo-li jehly Reynisdrangar. K nim přilehlou pláž zařadil National Geografic mezi deset nejkrásnějších pláží světa.

Ledovcová laguna Jökulsárlón a ledovcové jeskyně

Ledovcové jezero Jökulsárlónpatří bezesporu k nejkrásnějším oblastem Islandu. Je to unikátní místo s ledovými krami, které příliv vrhá na černé pobřeží a jejich fotografování je opravdu zážitek. Na tuto návštěvu zcela jistě nikdy nezapomenete. Strávíme tu více dní, aby jste si přivezli co nejlepší fotografie.

V ledovci Vatnajökull jsou ukryty ledovcové jeskyně, nádherný přírodní úkaz, kvůli kterému stojí za to na zimní Island vyrazit. Přesto, že v únoru je velká pravděpodobnost tvorby jeskyní, pokud nejsou příznivé podmínky (např. teplá zima), jeskyně se nemusí vytvořit. Ale pokud nám příroda a kapacity budou nakloněny, určitě tuto šanci nepromarníme. K fotografování v ledovcových jeskyních není potřeba žádné zvláštní foto vybavení.

Jihovýchodní pobřeží Stokksnes

Další populární oblast pro fotografování. Vestrahorn je jedna z nejvíce fotografovaných hor na poloostrově Stokksnes, někdy též nazývaná "Batman Mountain". Je to dramatické místo s plochou černou pláží a světlými písečnými dunami. Tato kombinace vytváří přírodní zázrak, jenž touží zachytit nejeden fotograf. Toto místo bývá samozřejmě krásné i s polární září.

Oblast severního Islandu

Oblast severního Islandu není turisticky tak frekventovaná, zažijeme tady více klidu od turistů a zároveň navštívíme zajímavá fotografická místa severu. Mezi hlavní lákadla patří vodopád Godafoss (vodopád Bohů), "trojzubec" Hvítserkur a v neposlední řadě také velká geotermální oblast Námaskard, ležící u jezera Mývatn. Severní Island leží v těsné blízkosti polárního kruhu a to z něj dělá skvělou lokalitu k pozorování polární záře.

CO SI VZÍT

Foto vybavení

Ideálně zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s objektivy různých ohnisek (vhodné jsou především ty širokoúhlé). Pro noční fotografování se může hodit širokoúhlý objektiv s vysokou světelností např. cenově dostupný Samyang 12mm f/2.0.

Stativ je samozřejmostí, pokud možno nějaký robustní, vhodný do větrných podmínek. Hodit se mohou šedé přechodové filtry a silný šedý filtr např. Lee Big Stopper, nebo Little Stopper, nebo B+W ND 1000 a také polarizační filtr. Náhradní baterie (v hostelech budeme moci denně dobíjet). Kabelová spoušť nebo dálkové ovládání pro dlouhé expozice.

Počasí a oblečení

Počasí na Islandu je nepředvídatelné a velmi proměnlivé. S největší pravděpodobností zažijeme všechno déšť, sníh, vítr, slunce. Srážky jsou na denním pořádku. Teploty bývají kolem nuly, pocitovou teplotu ovšem často snižuje vítr. V noci pokud se vyjasní, teploty spadnou pod nulu. Teplé a nepromokavé oblečení je tedy nutností, musíte být připraveni na rychlé změny počasí. Samozřejmostí jsou dobré nepromokavé boty, které zpevňují nohy (nad kotníky). Hodit se bude i péřová bunda. Teplé ponožky a rukavice. Je dobré používat rukavice, které umožňují ovládání fotoaparátu. Teplá čepice, zakrývající uši.

Holinky (vč. teplých podkolenek). Nejsou nezbytně nutné, ale až se budeme pohybovat po plážích, bývají k nezaplacení. Díky nim se lépe dostanete k zajímavým záběrům a nebudete muset hlídat vaše boty před každou vlnkou. Hodit se může také šátek na krk či přes obličej, do větrného počasí.

Ostatní

Pas nebo občanský průkaz. Čelovka. Malý skládací deštník - pro fotografování za deště či sněžení. Doporučuji sjednat si běžné cestovní pojištění do zahraničí.

STRAVOVÁNÍ

Prakticky každé městečko má menší obchůdek. Je tedy možné dokupovat potraviny na místě, ceny jsou cca 2x vyšší než u nás. Řešíme to vařením z vlastních potravin (např. instantní). V každém ubytování je kuchyňka se základním vybavením.

UBYTOVÁNÍ

V hostelech. Pokoje bývají 2-4 lůžkové. Ceny se pohybují od 900,- do 1200,- Kč za noc na osobu.

ZÁVĚR

Nejedeme na výlet s cestovní kanceláří, jedeme fotografovat a tomu podřídíme vše. Jakmile nám to počasí dovolí, vrhneme se na focení. Odpočinete si od běžných starostí a už dnes se můžete těšit na své fotografie a nesmazatelné vzpomínky, které si z tohoto úžsného a rozmanitého ostrova přivezete ...


KONTAKTNÍ FORMULÁŘ* Mám zájem o

Kontaktujte mě

Podrobnější informace zasílám na vyžádání emailem.Níže naleznete další fotografie a odkazy, aby jste měli představu co očekávat na naší výpravě.

Vše záleží především na počasí.

Podobné články