HELENA BARTOŠOVÁ
AUTORKA

Vzhledem k tomu, že mé první fotografické pokusy začaly již ve starším školním věku, měla jsem to štěstí poznat kouzlo klasické fotografie a v dnešní době využívám výhod, které nabízí fotografie digitální. Mým stylem jsou hlavně barevné fotografie krajiny, ráda se věnuji portrétnímu focení a svatbám.

Prostřednictvím krajinářských snímků se snažím zachytit atmosféru, kterou cítím v daném místě. Prostě si jen tak stojím (často v zimě a větru) a užívám si ty často osamocené chvíle, kdy se příroda probouzí do nového dne. A občas i něco vyfotím :-) Mnoho fotografií je tedy pořízeno v ranních a večerních časech, kdy má krajina úžasné kouzlo a barvy. Napomáhají tomu zejména východy a západy slunce.

Fotografování je pro mě hlavně zábava. Dává mi možnost vnímat přírodu jinak a vidět nádherná místa, kam bych se jinak nedostala. Výstižně to vyjadřuje citát W.Eugena Smitha: "Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů."

Pocházím z jižních Čech (nyní žiji v Praze), tuto malebnou krajinu plnou rybníků a ranních mlh, také moc ráda fotím. V poslední době mě velice zajímá serverská krajina a krásný přírodní úkaz polární záře.

Mé další fotografie můžete vidět také zde:

CHCETE MĚ KONTAKTOVAT ?

Fotografuji digitální zrcadlovkou Pentax K-3 a výměnnými objektivy různého ohniska (převážně pevná ohniska). Používám filtry polarizační a přechodové Lee, stativ Manfrotto, odrazné desky s různými povrchy. Co se týká fototechniky jsem toho názoru, že je jedno čím fotíte, když víte proč to fotíte a hlavně co fotíte.


UPOZORNĚNÍ

Nositelkou autorských práv fotografií vystavených ve fotogaleriích je Helena Bartošová. Všechna práva vyhrazena. Fotografie podléhají autorskému zákonu a jakékoliv šíření, kopírování, komerční či nekomerční využití, není dovoleno bez souhlasu autorky.