ZIMNÍ ISLAND

07.06.2018

Na Island vyrážím s pravidelností každé dva roky. Už dávno jsem podlehla jeho podmanivé kráse, která je často skryta pod pokličkou vrtošivého počasí. Letos mi Island konečně vyplnil touhy po pravé zimě.

Původně jsem chtěla psát ke každé fotografii jak vznikala, ale událostí bylo tolik, že by bylo více psaní než focení. 12 dní 12 fotek (další čekají na své zpracování v pc) popisek, plus závěrečné snímky typu „Behind the scene“. Ze zážitků tak vypíchnu jen cestu k nádhernému, zasněženému vodopádu, kde jsme se brodili leckdy až po pás v čerstvém sněhu, ale odměnou nám byl západ slunce u vody s úžasně modrou barvou. Navíc jsme tam byli úplně sami, věc na Islandu zcela nevídaná. Jeho fotografie je poslední ve výběru.

Termín jsem vybrala na první polovinu února 2018, sešla se fajn parta fotografů (v převaze byly tentokrát fotografky). Co se týká počasí, zažili jsme nespočet vánic, déšť, slunce, sníh ve všech podobách, a také pořádnou větrnou bouři, kdy není radno vycházet natož vyjíždět. Zimní Island je okouzlující, nepředvídatelný, trošku drsný a opravdu krásný. Každému dá spoustu prostoru na vnímání jeho vnitřního rozpoložení. Tak zase příště na viděnou Islande!

Fotografie byly pořízeny digitální bezzrcadlovkou FUJIFILM XT-2 a objektivy FUJINON XF10-24 mm/f4, FUJINON XF55-200 mm/f3.5-4.8 a FUJINON XF35 mm/f 1.4. Stativ Manfrotto 190CX Pro, Filtry Lee ND přechodové a Big Stopper, polarizační filtr. Důležitým pomocníkem mě byl fotobatoh F-Stop Kashmir, který v nelehkých podmínkách obstál na jedničku.


NA ZÁVĚR NĚKOLIK FOTEK, JAK TO VYPADÁ ZA NAŠIMI FOTOAPARÁTY.


Související odkazy:      → Galerie Island  →     Foto výpravy